Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V stredajšej dohrávke privítame Železiarov z Podbrezovej

Naším najbližším súperom bude v stredu 21.apríla jeden z najlepších celkov druhej ligy FK Železiarne Podbrezová. Pôjde o dohrávku 22.kola, nakoľko zápas bol z pôvodného termínu preložený pre reprezentačné povinnosti hosťujúcich hráčov.

Železiari si v sezóne 2013/2014 vybojovali historický postup do našej najvyššej futbalovej súťaže, v ktorej pôsobili nepretržite až do sezóny 2018/2019. V nej sa však umiestnili na poslednom 12.mieste a nasledoval pád do druhej ligy. Podbrezovčania sa však netaja tými najvyššími ambíciami a postup by si radi vybojovali ešte v tejto sezóne, v ktorej momentálne okupujú 4.miesto a na barážovú 2.priečku strácajú 5 bodov. Oproti Liptovskému Mikulášu však majú práve zajtrajší zápas k dobru, ktorým sa určite budú chcieť priblížiť čelu tabuľky. Podbrezová je tímom so suverénne najlepšou obranou v druhej lige, keď v doterajších 23 zápasoch inkasovali iba 19 gólov. Ani útok však nezaostáva (48 gólov) a o najviac presných zásahov sa postarala dvojica Roland Galčík (11) – Daniel Pavúk (9).

Podbrezová má na druholigové pomery mimoriadne kvalitný hráčsky káder. Stačí spomenúť mená ako Erik Grendel, Boris Godál či Michal Breznaník. Opierať sa však môžu aj o talentovaných mladíkov, o čom svedčí aj fakt, že až 5 Železiarov sa predstavilo na poslednom reprezentačnom zraze v drese dvadsaťjednotky. Išlo o brankára Richarda Ludhu, ktorého doplnili štyria hráči z poľa – Peter Kováčik, Vladimír Barboba, Roland Galčík a taktiež Roland Gerebenits.

S Podbrezovčanmi sa navzájom veľmi dobre poznáme, keďže v tomto roku sme spolu odohrali dovedna až 3 prípravné stretnutia. Majstrovské zápasy sú však o niečom inom a v nich sa nám zatiaľ proti Horehroncom príliš nedarí. Ostatných 5 duelov jednoznačne ovládol náš súper a posledné víťazstvo nad Podbrezovou sme zaznamenali ešte v sezóne 2007/2008.

Stredajší zápas 22.kola druhej ligy sa začína o 16:30 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Marián Ruc so svojimi asistentmi Dušanom Štofikom a Jurajom Halíčkom. Sledovať ho budete môcť ako tradične na našej facebookovej stránke.

Čaká nás súboj dvoch tímov s odlišnými ambíciami, no s jedným cieľom, a to je víťazstvo, ktoré by jednému mužstvu výrazne pomohlo k záchrane a naopak to druhé, priblížilo k postupu.

 

Pridať komentár