Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Mladí žltomodrí – Eduard Lajčiak

Po týždni je tu ďalší diel našej rubriky Mladí žltomodrí, v ktorom si dnes predstavíme hráča staršieho dorastu Eduarda Lajčiaka.


Aké boli tvoje futbalové začiatky? Kedy a kde si začal s futbalom?

S futbalom som začínal ako 7-ročný v mojej rodnej dedine Úpor. Nakoľko ma futbal bavil stále viac a viac, chcel som napredovať a po roku som to prišiel skúsiť do Trebišova. Za Slavoj tak hrám už 9 rokov.

Na akom poste hrávaš?

Hrávam na poste stredného záložníka, dá sa povedať, že je to môj stabilný post, ale keď treba, tak zahrám aj kraj zálohy.

Čo považuješ za svoju najsilnejšiu futbalovú stránku a v čom naopak ešte vidíš rezervy?

Na to by mal odpovedať asi niekto iný, ale myslím si, že som technický typ futbalistu s dobrým prehľadom v hre. Určite však treba popracovať na silovej stránke a momentálne aj na kondičke.

Čomu sa venuješ vo voľnom čase?

Vo voľnom čase si rád zahrám tenis a s otcom chodím na poľovačky.

V sezóne 2016/2017 si Edo (tretí zľava) vyslúžil aj ocenenie za jedného z najlepších mládežníckych hráčov Slavoja.

Na Slavoji si si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, ktoré obdobie považuješ za najlepšie?

Dosť ťažká otázka, pretože každé obdobie bolo niečím špecifické. Ak by som mal vybrať jedno, tak to bude obdobie začínajúc prípravkou až po mladších žiakov pod trénerom Hudákom.

Aktuálne si hráčom staršieho dorastu, ako hodnotíš kolektív?

Za tie roky čo tu hrám, tak môžem povedať, že v predchádzajúcich kategóriách sme boli lepší kolektív, ale teraz to nie je najhoršie ani najlepšie.

Spolu ste nehrali už vyše pol roka, od budúceho týždňa však budú umožnené tréningy, hoci v obmedzenom režime. Zrejme pozitívna správa…

Po tak dlhom čase je to určite super správa, hoci len v obmedzenom režime po skupinkách. Predsa pol roka bez tréningu je dosť, takže teraz to nebudú asi ľahké začiatky, ale uvidíme.

Teba čaká posledný rok v staršom doraste, aké sú tvoje ambície po skončení v tejto kategórii?

Pravdou je, že v staršom doraste ma čaká posledný rok a ďalej som nad tým ešte veľmi nepremýšľal. Určite chcem hrať futbal ďalej, ale kde, to nateraz naozaj neviem povedať.

Pridať komentár