Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Vo východniarskom derby s cieľom zabodovať

Po dvoch domácich vystúpeniach sa v sobotu popoludní po prvýkrát v jarnej časti predstavíme na ihrisku súpera. V rámci 19.kola druhej ligy nás preverí aktuálne 5.tím súťaže FC Košice.

Futbalisti z metropoly východu sa pred sezónou netajili postupovými ambíciami, no momentálne na 2.miesto zaručujúce baráž o Fortuna ligu strácajú 12 bodov so zápasom k dobru. Mužstvo trénera Branislava Benka tvorí viacero kvalitných hráčov so skúsenosťami s najvyššou súťažou. Spomenúť môžeme brankára Matúša Kiru, Františka Pavúka či Michala Joneca. Počas zimnej prestávky sa k tímu Košíc pripojil aj Erik Pačinda. V jarnej časti doposiaľ odohrali dva majstrovské zápasy, v ktorých získali dohromady 3 body. Najprv doma podľahli Liptovskému Mikulášu pomerne jednoznačne výsledkom 0:3, aby sa o týždeň na to aj napriek vylúčeniu radovali z víťazstva 1:0 v Púchove. V dueloch Košíc nepadá príliš veľa gólov, popýšiť sa môžu 3.najlepšou obranou v lige. So ziskom 26 bodov a skóre 21:17 tak momentálne okupujú 5.priečku a pred naším Slavojom majú náskok 4 bodov.

Z FC Košice u nás aktuálne hosťujú traja futbalisti, a to Matúš Katunský, Jakub Bavoľár a Ervín Matta. Práve posledne menovaný prišiel ku nám len tesne pred začiatkom jarnej časti a zajtrajšie derby tak preňho bude mať príznačný náboj. „Na zápas sa veľmi teším, v Košiciach som hral od 6 do 17 rokov a posledný rok a pol som strávil v A-mužstve. Poznám tam všetkých hráčov a s niektorými som aj v bližšom kontakte, čiže aj v tomto smere to bude pre mňa špecifický duel. Košice sú určite jeden z najťažších a najkvalitnejších súperov v lige a treba sa na nich poctivo pripraviť. Typické je pre nich vysoké nasadenie, kvalita na lopte a taktiež individuálna kvalita hráčov“, povedal 20-ročný obranca, pre ktorého to bude tretí zápas v drese Slavoja. Očakáva náročný zápas, no na druhej strane verí, že sa nám v Košiciach podarí zabodovať. „Je to východniarske derby, čiže myslím si, že to bude kvalitný zápas. Čo som sledoval, tak Košiciam posledné stretnutia príliš nevyšli, takže zajtra to určite budú chcieť napraviť. My sa im v tom pokúsime zabrániť a každý jeden z nás tam ide s cieľom vyhrať a pokračovať v úspešnom jarnom ťažení. Uspejeme len vtedy, ak dáme do zápasu maximum a myslím si, že máme aj potrebnú kvalitu, čo sme ukázali v minulých zápasoch.“

Na jeho slová nadviazal aj tréner Ondrej Desiatnik: „Košice mali pred sezónou len tie najvyššie ciele. Vieme, kde sa nachádzajú oni a kde zas my. S Košicami máme dobrú spoluprácu, čo sa týka hráčov, ktorí u nich nedostávajú až taký priestor. Tak ako Košičania, tak aj my, chceme vyhrať. Je to derby, zápas sa začína od 0:0 a my sa posnažíme urobiť všetko pre to, aby sme uspeli.“

S Košičanmi sa v posledných rokoch stretávame takmer pravidelne, či už v majstrovských alebo aj prípravných zápasoch. Väčšina z nich sa skončila nerozhodným výsledkom, čo platí aj pre ostatné tri ligové stretnutia. Naposledy sme si so žlto-modrými zmerali sily v lete minulého roka, keď v našom prvom domácom zápase sezóny sme remizovali 1:1 po góloch Gálla a Kanua.

Zápas 19.kola druhej ligy má úvodný výkop naplánovaný na 14:00 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie pán Patrik Papuča. Vďaka streamu FC Košice si tento duel budete môcť pozrieť naživo na nasledujúcom odkaze:

Livestream | FC Košice (fckosice.sk)

Držte nám palce!

Pridať komentár