V Košiciach sme neuspeli

Bez bodov a s dvoma zraneniami. Takto sme obstáli v 19.kole druhej ligy na pôde Košíc. Po predošlých troch remízach sa po prvýkrát z víťazstva radovali futbalisti z metropoly východu.

Kvôli viacerým vynúteným absenciám sme v Košiciach nastúpili v obmenenej zostave a vstup do derby nám príliš nevyšiel. Už v 10.minúte sme inkasovali prvý gól po priamom kope a následnej hlavičke Pavúka – 1:0. Hneď na to sme museli pristúpiť aj k striedaniu, keď zraneného brankára Vincléra vystriedal Repiský. V ostatných minútach prvého polčasu sme sa snažili o vyrovnanie, držali sme loptu častejšie na kopačkách, no do gólových šancí sme sa nedostávali. Ani Košičania neboli príliš nebezpeční a úvodné dejstvo sa tak skončilo najtesnejším vedením domácich. Na začiatku druhého polčasu sa zoči-voči Kirovi ocitol Issa, ale do zakončenia sa nedostal a nepískal sa ani nedovolený zákrok. A tak na druhej strane po druhýkrát v zápase udreli žltomodrí. Po zaváhaní nášho brankára sa k lopte dostal Pačinda, a ten strelou k ľavej tyčke zvýšil na 2:0. Košičania sa vo zvyšnom čase zápasu spoliehali na protiútoky a jeden im vyšiel v 83.minúte, keď sa po dorážke presadil Gáll – 3:0. Gólu sme sa nedočkali ani v 86.minúte po výbornej strele Issu, keď Kira bol proti a vytiahol bravúrny zákrok. Ešte predtým sa jeho spoluhráč Gáll predviedol zákrokom, ktorý do futbalu rozhodne nepatrí a úderom do tváre spôsobil nášmu kapitánovi Romanovi Begalovi zlomeninu nosa. V 17.zápase sezóny sme sa iba po tretikrát nedokázali gólovo presadiť a z Košíc sme tak odišli s prehrou 0:3.

FC Košice – Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)

Góly: 10.Pavúk, 65.Pačinda, 83.Gáll

Zostava FC Košice: Kira – Václav, Kis (87. Kim), Ristovski (71. Gladiš), Pačinda, Jakúbek, Pavúk (C), Komazec (71. Jung), Keresteš, Sabol (55. Gáll), Jonec.

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér (12.Repiský) – Katunský, Matta, Kanu, Issa, Begala, Kulich (64.Orság), Polaščík (64.Sitarčík), Kovalčík (64.Pálfi), Vilkovský (64.Bavoľár), Bajtoš