Vysoká prehra v Poľsku

Naši futbalisti neuspeli v treťom zápase zimnej prípravy, keď na neutrálnej pôde v poľskom Sanoku podľahli druholigovému Nowemu Saczu vysoko 0:5.

Od úvodných minút sa zápas niesol vo vyrovnanom duchu. O niečo nebezpečnejší smerom dopredu boli zverenci trénera Stanislava Vargu, ktorí po prvýkrát pohrozili v 7. minúte. Jeden z domácich hráčov preloboval brankára Ezekiela a lopta skončila na pravej žrdi. Skóre zápasu sme však mohli otvoriť my, a to v 23. minúte, kedy sa pred poľským gólmanom ocitol Danko, no zblízka už nedokázal lepšie zakončiť. Úvodný gól teda padol až v 33. minúte po veľmi diskutabilnom pokutovom kope. Loptu si na biely bod postavil Wróbel a strelou k pravej tyčke ho bezpečne premenil – 1:0. Do polčasovej prestávky sa už skóre duelu nemenilo.

Obraz hry sa výraznejšie nemenil ani na začiatku druhého polčasu a nič nenasvedčovalo tomu, žeby sme domov mali odísť s debaklom. V 62. minúte sa poľskému druholigistovi podarilo zvýšiť na 2:0, keď si loptu do vlastnej siete nešťastne zrazil Špak – 2:0. V ofenzíve nám to bohužiaľ v tomto zápase nešlo a súperovho brankára sme ohrozovali iba sporadicky. V záverečnej štvrťhodine sa navyše začali kopiť chyby aj v defenzíve a výsledkom toho boli ešte tri inkasované góly. Najskôr sa v 76. minúte po nedôraze v osobnom súboji presadil hlavou Surzyn – 3:0. V 84. minúte Nowy Sacz získal výhodu druhého pokutového kopu v zápase, tentoraz po faule Vaľka. Domáci Walski skóroval na 4:0 a hneď vzápätí sa krížnou strelou presadil aj Nekić, ktorý zvyšoval už na hrozivých 5:0. Zo Sanoku sme tak odišli s vysokou prehrou.

Sandecja Nowy Sacz – Slavoj Trebišov 5:0 (1:0)

Góly: 33. Wrobel (11m), 62. Špak (vl.), 76. Surzyn, 84. Walski (11m), 85. Nekić

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel (46. Dlubáč) – Ilinjo (80. Girman), Jenat (56. Matta), Špak, Sydorenko (62. Vaľko), Danko, Rusnák (46. Kolesár M.), Kolesár P., Novák, Kovalenko (62. Mokoš), Karo (60. Sabol)

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 1. februára na pôde FC Košice.