Domáce víťazstvo nad Bardejovom

Naši futbalisti uspeli v druhom zápase zimnej prípravy, keď na domácom štadióne zdolali Partizán Bardejov výsledkom 4:0.

Súboj s popredným mužstvom tretej ligy sme odštartovali výborne. Na úvodný gól sme dlho čakať nemuseli, keď už v 10. minúte sa z hranice šestnástky a za pomoci pravej žrde presadil skúsený Ievgenii Kovalenko1:0. Aj po strelenom góle sme boli naďalej aktívni, po štvrťhodine hry mal gól na kopačke Kolesár, ktorého však vychytal brankár Čikoš-Pavličko. Hostia sa výraznejšie osmelili až v druhej polovici úvodného dejstva, keď dvakrát nebezpečne zakončoval Haščák. Naše vedenie mohol vzápätí na opačnej strane navýšiť aktívny Kolesár, ktorého pekná individuálna akcia sa však druhým gólom v bardejovskej sieti neskončila. Aj napriek našej hernej prevahe sa do kabín smerovalo iba za stavu 1:0.

Všetko sme si však vynahradili na začiatku druhého polčasu, keď hneď v jeho úvode sme rozhodli o osude zápasu. Dvoma presnými zásahmi v priebehu troch minút sa zaskvel Richard Sabol. Najprv nám vyšiel rýchly protiútok vedený dvojicou Kovalčin – Rusnák, ktorý gólom do odkrytej brány zavŕšil bývalý mládežnícky hráč trnavského Spartaka – 2:0. Ten istý hráč sa presadil aj o 2 minúty neskôr, keď ho na zadnej žrdi našiel center Nováka – 3:0. Stretnutie sa tak definitívne zlomilo a Bardejovčania už nenašli sily na jeho zdramatizovanie. V 75. minúte pridal štvrtý gól po dorážke Tomáš Slicho, čím stanovil konečný rezultát na 4:0. V druhom zápase zimnej prípravy sme tak zaznamenali premiérové víťazstvo, pričom o všetky presné zásahy sa postarali hráči na skúške.

Branislav Sokoli, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Zápas splnil to, čo sme od neho očakávali. Počas celého priebehu sme boli jednoznačne lepší, kombinačnejší a živší na lopte. Oproti predošlému zápasu bola naša agresivita určite vyššia. Čo by som chcel, aby sa do budúcna zlepšilo, je rýchlejšie prepínanie do defenzívy po strate lopty. Nie všetci hráči ešte pochopili to, čo od nich budeme vyžadovať, a to aby všetci bežali smerom dopredu a necúvali, aby sme získavali lopty v čo najvyššom postavení. Celkovo sa mi však páčila hra smerom dopredu. Čo sa týka nových hráčov, vyššie nároky mám najmä na legionárov, od ktorých očakávam ešte viac.”

Slavoj Trebišov – Partizán Bardejov 4:0 (1:0)

Góly: 10. Kovalenko, 47. a 49. Sabol, 75. Slicho

Zostava Slavoja Trebišov: Ezekiel (46. Pap) – Ilinjo (46. Kolesár M.), Jenat, Špak, Sydorenko (46. Vaľko), Danko (46. Starosta), Kolesár P., Slicho (46. Rusnák), Novák, Kovalenko (46. Sabol), Kojić (46. Kovalčin) (65. Slicho)

Najbližší prípravný zápas odohráme už v stredu 25. januára, kedy naším súperom bude poľský Sanok.