Prehra na úvod prípravy

Naše A-mužstvo odohralo prvý prípravný zápas pred štartom jarnej časti druhej ligy, v ktorom nestačilo na maďarského protivníka Kazincbarcika SC.

Účastník druhej najvyššej maďarskej súťaže, nachádzajúci sa v záverečnej fáze prípravy, bol od samotného úvodu zápasu dominantný. Po zaváhaní v domácej obrane sme však v 6. minúte mohli ísť do vedenia, no strelecký pokus Nováka skončil iba vedľa ľavej žrde. O päť minút neskôr sa už ale skóre stretnutia menilo. Po dobre zahranom rohovom kope sa pred brankárom Ezekielom najlepšie zorientoval Szekszárdi a po dorážke skóroval – 1:0. Po úvodnom góle sa obraz hry výrazne nezmenil, aktivitou hýriaci domáci nám nedávali priestor na vytvorenie si gólových príležitostí. V 24. minúte sme po prvýkrát ohrozili bránu Kazincbarciky po priamom kope Danka. Zdá sa, že zlomový moment zápasu nastal v 32. minúte, keď hlavný rozhodca po ochotnom páde domáceho hráča ukázal na biely bod. Takács strelou do stredu brány bezpečne zvýšil na 2:0 a takýmto skóre sa aj skončilo úvodné dejstvo. Do druhého polčasu poslal tréner Sokoli hneď šesticu nových hráčov. Ani pozmenená zostava však dlho bez inkasovaného gólu nevydržala, keď sa už v 48. minúte po peknej strele presadil Nagy – 3:0. Naši chlapci sa márne snažili o strelenie čestného gólu, najbližšie k nemu mal v 70. minúte Matta, ktorý však prestrelil domácu bránu. Kazincbarcika kontrolovala priebeh zápasu, až ho doviedla do úspešného konca po presvedčivom víťazstve 3:0.

Branislav Sokoli, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Z pohľadu výsledku nie som spokojný, keďže je jednoznačný. Súper bol v obidvoch fázach lepší, či už v defenzíve alebo v ofenzíve. To, čo sme si povedali pred zápasom, platilo iba do prvého gólu, odvtedy súper dominoval. My sme sa v podstate do žiadnych vyložených šancí nedostali. Chýbala mi väčšia ochota pobiť sa o lepší výsledok a tiež väčšie emócie z našej strany. Zlepšiť budeme musieť hlavne hru bez lopty, lebo tam bol asi najväčší rozdiel.”

Kazincbarcika SC – Slavoj Trebišov 3:0 (2:0)

Góly: 11. Szekszárdi, 32. Takács, 48. Nagy

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel (46. Dlubáč) – Kolesár M. (46. Ilinjo), Matta, Jenat, Sydorenko (46. Vaľko), Slicho (46. Rusnák), Danko, Novák (46. Sitarčík), Mokoš (46. Kaňuch), Kovalenko, Kojić (46. Attah)

Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 21. januára o 10:30, keď na domácom štadióne privítame futbalistov Partizána Bardejov.