Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Zimná príprava odštartovaná

V pondelok 9. januára sa úvodným tréningom oficiálne začala príprava A-mužstva na jarnú časť druhej ligy.

Zimná príprava odštartovala už pod vedením nového trénera Branislava Sokoliho, ktorý sa na pôsobenie v Trebišove teší. „S vedením klubu som komunikoval už dlhšie a bol som otvorený možnosti prísť do Trebišova. Poznám tu ľudí, prostredie a konieckoncov aj väčšinu hráčov. V poslednom polroku som pôsobil ako šéftréner mládeže v českom Varnsdorfe, ale bohužiaľ veľa vecí tam nebolo dotiahnutých. Tunajšie podmienky sú na druhú ligu stabilizované, teda nemal som ani najmenší dôvod váhať”, zneli prvé slová nového kormidelníka, ktorý s touto súťažou už má skúsenosti z pôsobenia v Košiciach a Šamoríne.

Rodák z Bohdanoviec sledoval naše mužstvo už pred svojím príchodom, a teda o kádri má dostatok informácií. „Väčšina kádra je mi dobre známa, s niektorými som už aj predtým spolupracoval. Navyše som videl všetky domáce zápasy mužstva v jesennej časti, takže mám pomerne slušný prehľad o mužstve. Noví sú pre mňa možno traja, štyria hráči, s ktorými sa počas úvodného týždňa určite zoznámim.”

Na úvodnom tréningu sa zišlo dovedna 22 hráčov: Ayotunde Ezekiel, Filip Dlubáč, Ľudovít Pap, Samuel Jenat, Ervín Matta, Tomáš Ilinjo, Martin Kolesár, Cyprián Vaľko, Vladimír Rusnák, Stanislav Danko, Adrián Mokoš, Marcel Novák, Samuel Kovalčin, Rastislav Girman, Peter Kolesár, František Sitarčík, Christian Attah, Vladimír Kaňuch, Tomáš Slicho, Ievgenii Kovalenko, Danylo Sydorenko a Uroś Kojić. Individuálne sa pripravovala trojica Roman Begala, Vladímir Bajtoš a Peter Rokyta. Pre chorobu chýbal na úvodnom zraze Dávid Špak.

„Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach, pričom počas prvého týždňa absolvujeme 6 tréningových jednotiek. Budeme bazírovať na tom, aby sme všetko robili s loptami pre zdokonaľovanie kvality jednotlivých herných činností. Už úvodný tréning mi ukázal, že bude potrebné pracovať na dôraze v osobných súbojoch. Je tu veľa technicky kvalitných futbalistov, avšak chýba im práve väčší dôraz.” 

Už na prvom tréningu sa objavilo aj niekoľko nových mien, pričom možno očakávať aj príchod ďalších hráčov. Zrejmé je, že v mužstve po jesennej časti nebudú pokračovať dvaja legionári – Ridwan Sanusi a Kenneth Ikugar. „Do mužstva nebudeme robiť veľké zásahy, keďže je po jeseni skonsolidované, avšak niektoré posty budeme musieť doplniť. Po odchode Ikugara potrebujeme hráča na hrot útoku a tiež máme záujem o posilnenie ľavej strany ortodoxnými ľavákmi, či už ide o obranu alebo krídelné priestory. Je možné, že konkurenciu zvýšime aj na poste stopéra, uvidíme, čo sa nám podarí dotiahnuť.” 

Na záver sme sa hlavného trénera spýtali, aký herný prejav možno pod jeho vedením očakávať. „Budeme chcieť hrať určite technický futbal s loptou pod kontrolou počas celého zápasu. Bol by som rád, ak by sme sa prezentovali útočným, nátlakovým futbalom s rýchlym prepínaním do defenzívy. Je tu veľa mladých hráčov, ktorí si myslím, že tento spôsob hry zvládnu. V domácom prostredí túžim po tom, aby nás diváci hnali k ofenzívnemu futbalu s častou streľbou.” 

Naše A-mužstvo čaká v závere úvodného týždňa prvý prípravný zápas, keď sa v sobotu 14. januára predstavíme na pôde maďarského druholigistu Kazincbarcika SC.


Program prípravných zápasov:

14. január: Kazincbarcika SC – Slavoj Trebišov

21. január: Slavoj Trebišov – Partizán Bardejov

25. január: Stal Sanok – Slavoj Trebišov

1.február: FC Košice – Slavoj Trebišov

11. február: 1.FC Tatran Prešov – Slavoj Trebišov

18. február: Slavoj Trebišov – Slávia TU Košice

Pridať komentár