Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Vysoké víťazstvo nad Lokomotívou

V sobotu predpoludním sme si na vlastnom štadióne zmerali sily s Lokomotívou Košice.

Kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami bol na ihrisku vidieť už od úvodných minút. Na konci prvej minúty volala po góle strela Issu, no náš bývalý brankár Leško výborne zakročil. Nasledovali šance Kanua a Pálfiho, ale ani tie sa ešte gólom neskončili. Na úvodný presný zásah sme však dlho čakať nemuseli, keď v 6.minúte našiel Issa presnou prihrávkou Matúša Digoňa a ten si strelou k ľavej tyčke otvoril strelecký účet v našom tíme – 1:0. V 19.minúte to strelou spoza šestnástky vyskúšal Roman Begala a Leškovi nedal šancu – 2:0. O najkrajšiu akciu zápasu sa v 37.minúte postarali Kanu s Digoňom, Wisdom Uda Kanu zakončil presne a rozjasal divákov na tribúnach – 3:0. Prvý polčas sme tak vyhrali rozdielom triedy.

V druhom polčase tempo hry mierne upadlo aj zásluhou prestriedania kompletnej jedenástky domáceho tímu. Aj napriek tomu si naši mladíci vypracovali niekoľko sľubných príležitostí na skórovanie. V 70.minúte sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi ocitol Vodilka, ale bránu netrafil. V 77.minúte sa pekným lobom prezentoval Matúš Bach a lopta skončila až za bránkovou čiarou – 4:0. Hostia si počas celého zápasu vážnejšiu šancu nevypracovali, a tak sa duel skončil naším jednoznačným víťazstvom.

Slavoj Trebišov – FC Lokomotíva Košice 4:0 (3:0)

Góly: 6. Digoň, 19. Begala, 37. Kanu a 77. Bach

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér (83. Dziak) – Vojtovič (65. Fiľák), Špak (65. Zöllei), Ilinjo (65. Vaľko ml.), Smirnov (65. Krajňak), Pálfi (65. Bach), Begala (65. Sitarčík), Kanu (65. Segev), Digoň (65. Ihnát), Issa (65. Selimi), Radovanović (65. Vodilka).