Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Z Podbrezovej berieme bod

V 12.kole II.futbalovej ligy proti sebe nastúpili celky FK Železiarne Podbrezová B a FK Slavoj Trebišov. Obe mužstvá sa nachádzali v nebezpečnej zóne zostupu a bojovalo sa preto o dôležité body.

Náš Slavoj sa pred týmto stretnutím nachádzal na 12.priečke s rovnakým počtom bodov 12. Naposledy sme neuspeli na ihrisku FK Inter Bratislava, ktorému sme podľahli najtesnejšie 0:1. O prvé body zo súperovej pôdy sme sa tak pokúšali dnes, proti poslednému tímu tejto súťaže to bola ideálna príležitosť.

Rezerva Podbrezovej v doterajšom priebehu ligy nazbierala iba 5 bodov, keď dokázali poraziť Šamorín a dvakrát remizovať (s Interom Bratislava a Pohroním). Aj pre ňu to bol zápas, v ktorom vzhľadom na naše neúspešné výsledky z ihrísk súpera pokukovala po bodoch.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Podbrezovčania nastúpili do stretnutia s niekoľkými hráčmi z áčka, čo domácim rozhodne pomohlo. Od začiatku sa hral vyrovnaný futbal bez vážnejšej gólovej šance. Veľká gólová príležitosť prišla až v závere 1.polčasu, keď strela Petra Kolesára bola zblokovaná, ale k dorážke sa dostal Bragin a ten v stopercentnej šanci prekopol odkrytú domácu bránu. Trest prišiel hneď vzápätí na druhej strane. Kamil Kuzma presnou prihrávkou našiel Martina Válovčana a ten zoči-voči Giertlovi rutinérsky zakončil.

Na začiatku 2.polčasu mohli domáci odskočiť na rozdiel dvoch gólov, Kuc však zo sľubnej šance neskóroval. Naši sa následne dostali do mierneho tlaku, v 60.minúte strelu kapitána Kolbasa zastavila žrď. O pár minút sa do zakončenia dostali aj Bragin s Ruskovským, ich pokusy však zblokovala domáca obrana. V 69.minúte sme sa však dočkali vytúženého gólu, keď na center z pravej strany si nabehol Junior a hlavičkou prekonal domáceho gólmana. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a výslednú remízu možno označiť za spravodlivú.

FK Železiarne Podbrezová B – FK Slavoj Trebišov 1:1 (1:0)

Góly : 43. Válovčan, 69.Junior

Zostava TrebišovaGiertl – Kražel, Pet. Šuľák, P. Kolesár, J. Kolbas (C), Lopez Da Silva Junior, M. Kolesár, Patkanóci (74.Vojtek), Ruskovský (90.Mujkovič), Bednár, Bragin (87.Bellás)

Najbližšie sa predstavíme už v domácom prostredí, keď v nedeľu 22.októbra od 14:30 privítame KFC Komárno. Doma sme aj vďaka vám porazili už niekoľko kvalitných súperov, tak veríme, že opäť prídete v hojnom počte a spoločne poženieme našich chlapcov za ďalším víťazstvom.