Zápas s Vranovom nám nevyšiel

Naše A-mužstvo nastúpilo v sobotu dopoludnia v Strede nad Bodrogom na prípravný zápas proti treťoligovému Vranovu nad Topľou.

Na gólové šance sme tentoraz dlho čakať nemuseli. V 7. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Špak, jeho pokus však bohužiaľ skončil iba na pravej žrdi. Hneď vzápätí sa v ďalšej vyloženej príležitosti ocitol Bajtoš, jeho volej z hranice 11 metrov skončil iba nad bránou. V úvodnej štvrťhodine sme boli aktívnejší, ku gólu mal blízko aj Bombík. Za žalostnú efektivitu sme však pykali. V 23. minúte došlo k nedorozumeniu medzi Maguľakom a naším brankárom Ezekielom, ktoré strelou do prázdnej brány potrestal Burcák – 0:1. Vyrovnať sa nám podarilo už po 5 minútach, keď sa z priameho kopu presadil Danko – 1:1. Ani tento stav však dlho neplatil. V 32. minúte prišiel center z ľavej strany, ktorý si do vlastnej brány zrazil Jenat a Vranov opäť viedol – 1:2.  Obrana nefungovala spoľahlivo, čo v 36. minúte potrestal Straka – 1:3. Po zmene strán, do ktorého nastúpila znova nová jedenástka, sme mali opäť o čosi viac z hry, ale zároveň sme boli málo nebezpeční. Navyše ani šťastena v tomto zápase nestála na našej strane. V 52. minúte zahrával Kolesár priamy kop a lopta po druhýkrát skončila iba na konštrukcii brány. Po hodine hry mal kontaktný gól na dosah Kovalčin, ktorý prehlavičkoval vranovského brankára, avšak v poslednej chvíli vykopol loptu z bránkovej čiary jeden z hosťujúcich hráčov. V záverečnej tretine zápasu sme zlyhávali najmä vo finálnej fáze a cez pozorne brániaceho súpera sme sa už nedokázali presadiť. Suma sumarum, s Vranovom sme prehrali 1:3.

Slavoj Trebišov – MFK Vranov nad Topľou 1:3 (1:3)

Góly: 28. Danko – 23. Burcák, 32. Jenat (vlastný), 36. Straka

Zostava Slavoj Trebišov 1. polčas: Ezekiel – Ilinjo, Špak, Jenat, Maguľak, Begala, Výbošťok, Mokoš, Danko, Bajtoš, Bombík

Zostava Slavoj Trebišov 2. polčas: Dlubáč – Ilinjo, Matta, Filipiak, Rokyta, Sitarčík, Rusnák, Pálfi, Kolesár, Kovalčin, Škrteľ

Generálku na blížiaci sa druholigový ročník odohráme v sobotu 9. júla, keď si na ihrisku vo Veľkej Lomnici zmeriame sily s rezervou MŠK Žilina.