S Prešovom prehra o gól

V treťom prípravnom zápase sme v stredu večer hostili na domácom štadióne 1.FC Tatran Prešov.

Aj v tomto stretnutí sa v našom tíme objavilo niekoľko nových mien. Premiéru medzi troma žrďami si odbil brankár ŠKF Sereď Ayotunde Ezekiel. Toho doplnila dvojica útočníkov, Patrik Bombík, kmeňový hráč MŠK Žilina, ktorý posledný polrok strávil v Petržalke a krídelník Adrián Mokoš z FC Nitra. V trebišovskom drese sa po dlhšom čase objavil aj odchovanec Slavoja a momentálne hráč FC Spartak Trnava Peter Kolesár. Zápas s Prešovom sa od samotného začiatku niesol vo vyrovnanom duchu, v úvodnej štvrťhodine sa obe mužstvá postupne oťukávali. Následne zaujal prienik Pálfiho po ľavej strane, ktorý sa dostal až pred brankára Knurovského, ale zakončiť už nedokázal. Prvú tutovku si však vypracovali hostia, keď v 26. minúte strieľal zvnútra pokutového územia Dolný. Náš nigérijský gólman však vytiahol skvelý zákrok a neinkasoval. Na opačnej strane to skúšal Kolesár, jeho pokus však mieril vysoko nad. Pred koncom prvého polčasu sme boli o niečo aktívnejší, strely Bajtoša a Begalu nám však vytúžený úvodný gól nepriniesli.

Do druhého dejstva, podobne ako v Košiciach, vybehla takmer úplne nová jedenástka. A hneď v jeho úvode sme mohli udrieť zásluhou Kovalčina, ktorému ale strela zo sľubnej pozície príliš nesadla. Domácu bránu ohrozil v 55. minúte Karaš, Ayo bol však pozorný. Po hodine hry sa neujal ani halfvolej Milunovića a dve stovky divákov stále čakali na gól. Ten prišiel až v 80. minúte, keď sa strelou spoza šestnástky presadil hosťujúci Miroslav Petko – 0:1. Vo zvyšných minútach zápasu sme si už nedokázali vypracovať príležitosť na vyrovnanie a s nováčikom druhej ligy sme tak prehrali najtesnejším možným rozdielom.

Slavoj Trebišov – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 80. Petko

Zostava Slavoj Trebišov 1. polčas: Ezekiel – Ilinjo, Matta, Jenat, Rokyta, Begala, Turík, Kolesár, Bajtoš, Pálfi, Škrteľ

Zostava Slavoj Trebišov 2. polčas: Ezekiel – Ilinjo (65. Matta), Špak, Filipiak, Maguľak, Sitarčík, Výbošťok, Danko, Kovalčin, Mokoš, Bombík

Najbližší prípravný zápas odohráme už túto sobotu 2. júla v Strede nad Bodrogom, kde naším súperom bude MFK Vranov nad Topľou.