Košičania boli nad naše sily

Naše A-mužstvo odohralo druhý prípravný zápas pred štartom novej sezóny. Vo Vyšnom Opátskom dominovali Košičania, ktorí napokon zvíťazili 2:0.

Oproti predošlému zápasu s Humenným nastalo v našom tíme viacero zmien. Do prípravy sa počas tohto týždňa zapojil aj Roman Begala, ktorý napriek viacerým ponukám zostáva pre túto chvíľu v Trebišove. Do známeho prostredia sa vrátil Dávid Špak, ktorý uplynulú sezónu strávil v Komárne. Spomedzi skúsenejších hráčov môžeme spomenúť stredopoliara Jozefa Šimona Turíka s vyše 60 štartmi v našej najvyššej futbalovej súťaži. Fortuna ligu okúsili aj ďalší futbalisti, ktorí sú u nás na skúške. Ide o menej vyťažovaných hráčov FK Pohronie, stopéra Samuela Jenáta, záložníka Mareka Výbošťoka a útočníka Filipa Škrteľa. Káder pre novú sezónu sa však stále formuje. Tréner Gergely Geri mal tak v dnešnom zápase proti Košiciam k dispozícii dve kompletné jedenástky.

Košice by mali v blížiacej sa sezóne patriť k najväčším favoritom na postup. To potvrdzovali už od samotného úvodu stretnutia, keď boli aktívnejší, dravší a bezpochyby aj kvalitnejší. Aj napriek výraznej prevahe sa však v prvej polhodine do vyložených šancí nedostali. Až v 36. minúte vystrelil spoza šestnástky Gáll a jeho krížna strela skončila na pravej žrdi. Gólom sa však už skončila následná akcia, keď zvnútra pokutového územia vystrelil Jakúbek a strelou pod brvno nedal Dlubáčovi šancu – 1:0. Konštrukcia brány zvonila v prvom polčase ešte raz, po akcii z ľavej strany ju opečiatkoval Voleský. Do druhého dejstva sme nastúpili takmer s kompletne obmenenou zostavou, no obraz hry zostal rovnaký. Už v 49. minúte pridali Košičania druhý gól, keď si poľahky poradili s našou defenzívou a do prázdnej brány zvyšoval Liener na 2:0. Aj s pribúdajúcim časom sme boli smerom dopredu neškodní. Domáci futbalisti výsledok s prehľadom kontrolovali a napokon aj celkom zaslúžene zvíťazili.

FC Košice – Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)

Góly: Jakúbek, Liener

Zostava Slavoj Trebišov – 1. polčas: Dlubáč – Udagawa, Matta, Špak, Rokyta, Begala, Sitarčík, Výbošťok, Bajtoš, Moravčík, Škrtel

Zostava Slavoj Trebišov – 2. polčas: Dlubáč – Ilinjo, Jenát, Filipiak, Maguľak, Turík, Rusnák, Kovalčin, Pálfi (75. Girman), Moravčík (72. Lajčiak), Bajtoš (72. Begala)

Už v stredu podvečer 29. júna nás čaká ďalší prípravný zápas, v ktorom na domácom štadióne privítame nováčika druhej ligy 1. FC Tatran Prešov.