Gergely Geri: Zápas splnil svoj účel a ukázal nám, čo všetko ešte musíme urobiť s mužstvom

V prvom prípravnom zápase pred ostrým štartom druhej ligy sme na domácom štadióne hostili nášho druholigového suseda z Humenného.

Po týždni náročnej prípravy nás v sobotu dopoludnia čakala prvá zápasová previerka. V stretnutí proti Humennému dostali priestor všetci hráči, ktorí boli trénerovi Gerimu k dispozícii. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Na úvodný gól sme si museli počkať do 24. minúty, kedy sa pred brankárom Piroščákom ocitol Bajtoš a krížnou strelou k pravej žrdi ho aj dokázal prekonať – 1:0. Hostia hrozili najmä po štandardných situáciách, ale v prvom polčase sa gólovo nepresadili. V druhom dejstve prebrali opraty zápasu do vlastných rúk Humenčania, ktorí boli na ihrisku lepším mužstvom. Všetko to vyústilo do vyrovnávajúceho gólu Hamuľaka v 56. minúte, ktorý potvrdil, že sa mu proti Slavoju strelecky darí – 1:1. Hornozemplínčania nepoľavovali a naďalej hrozili. V 66. minúte mohol skóre zápasu zvrátiť Song, proti bol však náš brankár Dlubáč. Ten vytiahol fantastický zákrok aj o 10 minút neskôr, keď si na ňom vylámal zuby Vasiľ. Naša omladina už nedokázala zabrániť gólu Sedláčka v 86. minúte, ktorý bol v správnom čase na správnom mieste a rozvlnil domácu sieť – 1:2. Stratu koncentrácie Humenčanov však v úplnom závere zápasu dokázal využiť Filip Pálfi, ktorý dvoma gólmi v priebehu 4 minút rozhodol o našom víťazstve – 3:2.

Hlavný tréner Slavoja Gergely Geri vyjadril relatívnu spokojnosť s priebehom prvého týždňa letnej prípravy. „To, čo sme mali v pláne, sme aj splnili. Chlapci to odmakali a pracovali veľmi dobre. Mrzí ma trošku, že nie všetci, s ktorými sme počítali do jesenných bojov, sa do prípravy aj zapojili. V dnešnom zápase tak dostali priestor najmä mladí chalani z dorastu. Bolo vidno, že boli unavení a pre niektorých z nich bolo to zaťaženie obrovské. Zápas však splnil svoj účel a ukázal nám, čo všetko ešte musíme urobiť s mužstvom. V najbližších týždňoch budeme pracovať na doplnení a posilnení kádra.“

Slavoj Trebišov – FK Humenné 3:2 (1:0)

Góly: 24. Bajtoš, 87. a 90. Pálfi F. – 56. Hamuľak, 86. Sedláček

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Maguľak, Filipiak, Ilinjo, Udagawa, Sitarčík, Rusnák, Pálfi F., Abu, Kovalčin, Bajtoš. Striedali: Matta, Loffay, Šoltišík, Rokyta, Girman, Pálfi T.; 150 divákov

Ďalší prípravný zápas odohráme v sobotu 25. júna o 10:30 vo Vyšnom Opátskom, kde naším súperom budú futbalisti FC Košice.