Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Začala sa letná príprava A-mužstva

V pondelok 13. júna odštartovala letná príprava A-mužstva na nový druholigový ročník. Na úvodnom zraze sa hlavnému trénerovi Gerimu hlásilo 19 hráčov.

Ako sme už skôr avizovali, novým trénerom nášho A-tímu sa stal 45-ročný Gergely Geri, ktorý nahradil Ondreja Desiatnika. Rodák z Kráľovského Chlmca neprichádza do nového prostredia, keďže na prelome storočí bol dlhoročným hráčom Slavoja. „Dá sa povedať, že práve v Trebišove som sa dostal do veľkého futbalu. Aj to možno zavážilo pri mojom rozhodovaní prijať túto trénerskú ponuku. Chcem byť nápomocný a budem sa snažiť posunúť mužstvo aj klub opäť o niečo ďalej“, zneli úvodné slová hlavného kormidelníka Gergelyho Geriho.

Letná príprava potrvá len niečo vyše mesiaca, keďže už 16. júla štartuje nová druholigová sezóna. „Bude to rýchle, pričom počas tohto obdobia máme naplánovaných 5 prípravných zápasov. Zameriame sa najmä na fyzickú pripravenosť a myšlienky súvisiace s hrou, ktorou by sme sa chceli prezentovať. Je jasné, že každý chce hrať útočný a atraktívny futbal. Všetko však závisí od toho, aký káder sa nám typologicky podarí vyskladať a podľa toho budeme vedieť určiť, kde sú naše mantinely. Určite však chcem, aby bolo mužstvo dostatočne fyzický pripravené, dravé a s dobrým pohybom.“

V pondelok popoludní sa na úvodnom tréningu zišlo dohromady 19 hráčov. Z minulosezónneho kádra sa do prípravy už nateraz nezapojí Lukáš Šimko, Michal Krajňak, Matúš Digoň, Piotr Straczek a Romulo Silva Santos. Naopak pribudlo aj niekoľko nových mien. Jedným z nich je brankár Filip Dlubáč, ktorý uplynulú sezónu strávil v Podbrezovej. Do prípravy sa taktiež zapojil obranca Spišskej Novej Vsi Akira Udagawa a z domácej devätnástky krídelník Eduard Lajčiak. Zo staršieho dorastu Michaloviec sa domov vrátili odchovanci klubu – Boris Horváth, Timotej Pálfi, Samuel Loffay a Samuel Kovalčin.

Zoznam hráčov, ktorí sa zúčastnili úvodného tréningu A-mužstva:

Filip Dlubáč, Vladimír Bajtoš, Tomáš Filipiak, Ervín Matta, Timotej Maguľak, Peter Rokyta, Tomáš Ilinjo, František Sitarčík. Patrik Doboš, Vladimír Rusnák, Eduard Lajčiak, Rastislav Girman, Roland Černák, Akira Udagawa, Filip Pálfi, Timotej Pálfi, Boris Horváth, Samuel Loffay, Samuel Kovalčin

Prvý prípravný zápas odohráme už túto sobotu, keď na domácom štadióne privítame druholigového suseda z Humenného. O ďalšom programe a o všetkom podstatnom z priebehu prípravy vás budeme postupne informovať.

Pridať komentár