Patrik Černej: Tento postup znamená pre náš klub dosť veľa

Starší dorastenci kategórie U19 si už pred záverečným kolom súťaže vybojovali postup do druhej dorasteneckej ligy.

O všetkom rozhodlo ich dnešné domáce víťazstvo nad priamym konkurentom MŠK Tesla Stropkov. Zápas sa pritom pre našich chlapcov nezačal vôbec ideálne, keďže už v 2. minúte sme inkasovali. Dlhá nakopnutá lopta z hranice stredového kruhu od hosťujúceho Kľučara zaskočila našu obranu i gólmana Žofčáka a napokon prepadla až za bránkovú čiaru – 0:1. Gólový moment Stropkovčanov nakopol a v úvodnej dvadsaťminútovke boli lepším mužstvom. Následne sa však osmelili aj naši chlapci, ale gólové šance Lajčiaka a Girmana zostali nevyužité. Po prvom polčase, v ktorom hostia ukázali svoju kvalitu, sme tak prehrávali najtesnejším možným rozdielom 0:1.

Do druhého dejstva sme však nastúpili ako vymenení a hneď od jeho začiatku sme boli nebezpeční. Všetko to vyústilo do vyrovnávajúceho gólu v 47. minúte. Center z pravej strany od Girmana našiel hlavu Podraného, ktorý aj s prispením brvna prekonal brankára Semana – 1:1. Naši hýrili aktivitou, v 50. minúte mohol ten istý hráč skórovať po druhýkrát, hosťujúci gólman bol však tentoraz úspešnejší. Stropkovčania pohrozili po strele Vieta, Žofčák vytiahol výborný zákrok. O osude zápasu sa tak rozhodlo v záverečnej štvrťhodine hry. V 75. minúte sme po ruke hosťujúceho hráča získali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod položil Girman a aj keď na prvý pokus neuspel, následná dorážka už skončila za chrbtom Semana a Slavoj viedol 2:1. Tesla už nemala čo stratiť a vrhla všetky sily do útoku. Tým sa nám otvárali priestory na strelenie poisťujúceho gólu, ktorý napokon prišiel v nadstavenom čase, Girman – 3:1. Po záverečnom hvizde tak v našom tíme vypukla postupová radosť, ktorú znásobila aj početná divácka kulisa. Oceniť však treba aj výkon súpera a jeho pozápasovú reakciu, keď viacerí hráči hostí prišli zablahoželať našim k postupu.

Zverencom trénera Patrika Černeja sa tak podarilo vybojovať miestenku do druhej dorasteneckej ligy, ktorá prinesie pre našich mladých futbalistov bezpochyby kvalitnejšie zápolenia. „Tento postup znamená pre náš klub dosť veľa. Štyri roky sme sa oň snažili, keď už bola šanca, tak sa súťaž nedohrala alebo nám to nevyšlo. Chlapci si to zaslúžili. Ak mužstvo vyhrá jedenásť zápasov v rade, tak to už nemôže byť náhoda. Po jeseni to vyzeralo všelijak, ale chlapci za tým od začiatku išli. Samozrejme nám do karát zahrali aj menej úspešné výsledky našich konkurentov. Boli zápasy, ktoré sme uhrali viac silou vôľe, ale celkovo je postup z môjho pohľadu úplne zaslúžený. “

Celá jarná časť však mohla byť zmarená jediným zápasom, a to tým dnešným proti Stropkovu. V prípade prehry by lepšie vzájomné zápasy posunuli na prvé miesto práve Teslu. „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, Stropkov má kvalitné mužstvo. Navyše sa hovorí, že posledný krok býva najťažší. Poznačil nás rýchly gól, ktorý bol pre nás dosť smolný. Osobne by som brankára v tejto situácii ani nevinil, pretože zaúradoval vietor a takéto góly bežne padajú. Reakcia mužstva však bola dobrá, a to najmä v závere polčasu a aj počas celého druhého polčasu, v ktorom sme boli jasne lepší.“

Už o necelé dva mesiace sa rozbehne nový súťažný ročník a na našich dorastencov čakajú okrem súperov z východu aj mužstvá zo stredného Slovenska. Spomenúť môžeme Liptovský Mikuláš, Jupie Banská Bystrica, ale aj Tatran Prešov či FK Poprad. „V prvom rade chceme vyskladať mužstvo, ktoré bude mať potrebnú kvantitu, ale aj kvalitu. Chceli by sme späť dotiahnuť hráčov, ktorí už hrali za Slavoj, ale z rôznych dôvodov prerušili svoje pôsobenie v klube. Taktiež uvidíme do akej miery bude fungovať spolupráca s Michalovcami. Rozdiel medzi treťou a druhou ligou tam určite bude, čo sa týka už len zázemia. Bude to atraktívnejšia súťaž, na ktorú sa tešíme“, dodal na záver hlavný kormidelník starších dorastencov Patrik Černej.

Na postupe do druhej ligy sa v sezóne 2021/2022 podieľali títo hráči a realizačný tím:

Valér Žofčák, Miroslav Belej, Matej Dula, Filip Florián, Rastislav Girman, Martin Bačo, Josef Kristián Pinta, Peter Andorko, Erik Urbaniek, Kristián Urbánek, Sebastián Migaľ, Ján Baňas, Marek Podraný, Samuel Kaňuch, Samuel Halkai, Eduard Lajčiak, Matej Borčík, Gabriel Urban, Michal Polák, Pavol Bodnár, František Rác, Samuel Tobiáš, Maximilián Horňák, Lukáš Varga, Sebastián Žemba, Radoslav Stričko, Miloš Hila, Miloš Miľo, tréner Patrik Černej, vedúci mužstva Peter Belej