Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Zápasom proti Šamorínu vstupujeme do poslednej tretiny sezóny

Po stredajšej dohrávke so Skalicou sa už v nedeľu dopoludnia predstavíme na pôde Šamorína. V súboji tabuľkových susedov sa bude bojovať o dôležité druholigové body.

Šamorínčania pred sezónou nadviazali spoluprácu s fortunaligovou Dunajskou Stredou a momentálne 10.miesto nie je umiestnením, s ktorým by v Šamoríne prevládala spokojnosť. V doterajších 20 odohraných zápasoch získali dohromady 24 bodov pri vyrovnanom skóre 25:27. Bodov na svojom konte mohli mať rozhodne viac, keďže vo viacerých zápasoch herne nezaostávali, no trápili sa v zakončení, čoho svedkami sme boli aj v prvom vzájomnom zápase sezóny v Trebišove. Strelecké suchoty však ukončili v uplynulom kole, keď na domácom trávniku deklasovali Bardejov po výsledku 5:0. Najlepším strelcom mužstva zo Žitného ostrova je Martin Rymarenko so 6 gólmi.

Pri pohľade na hráčsky káder Šamorínčanov treba určite spomenúť Alda Baeza. Tento argentínsky futbalista odohral v našej najvyššej súťaži takmer 150 zápasov, najviac z nich v drese Trenčína. Medzi opory mužstva taktiež patrí skúsený Juraj Pančík, Vladimír Fuják či Draško Marič – Bjekič.

Šamorín je od sezóny 2017/2018 naším tradičným súperom v druhej lige. Doterajšia vzájomná bilancia vyznieva mierne v prospech Šamorínčanov, ktorí sa zo 6 zápasov trikrát radovali z víťazstva. Posledný vzájomný duel sa odohral na jeseň minulého roka v Trebišove a po góle Dávida Špaka sme vyhrali 1:0.

Zápas 23.kola druhej ligy má úvodný výkop naplánovaný na 10:30 a povedie ho rozhodcovská trojica Andrej Chromý, Michal Sluk a Anton Hrenák. Vďaka streamu domáceho klubu si tento zápas môžete pozrieť naživo na Youtube kanáli Šamorína.

 

Pridať komentár