Zo Šamorína bez bodov

V 23.kole druhej futbalovej ligy na nás čakal súboj na opačnej strane republiky, kde naším súperom bol domáci FC ŠTK 1914 Šamorín.

Vstup do zápasu nám absolútne nevyšiel, keď už v 3.minúte sme inkasovali úvodný gól. Po viacerých prehratých súbojoch v strede ihriska sa k lopte dostal Rymarenko a prízemnou strelou prekonal brankára Vincléra – 1:0. Po obdržanom góle sme mali mierne navrch a už v 10.minúte mohlo byť vyrovnané. Po priamom kope Sitarčíka sa v stopercentnej šanci ocitol Vilkovský, ale domáceho gólmana trestuhodne neprekonal. V 24.minúte sa individuálne presadil Šimko, naservíroval loptu Sitarčíkovi a jeho strelecký pokus skončil tesne nad bránou. V závere polčasu sa pripomenuli aj domáci, prečíslenie dvoch na jedného našťastie nedoviedli do gólového konca. Napriek tomu sme predsa len dostali gól do šatne, keď Šamorín v 45.minúte využil naše zaváhanie a Leginus strelou z uhla zvýšil na 2:0.

Druhý polčas sa pre nás začal oveľa lepšie ako ten prvý. Už v 49.minúte bol pred šestnástkou nedovolene zastavený Issa a domáci legionár Vera videl za tento zákrok červenú kartu. Priamy kop zahrával Sitarčík a svojím premiérovým gólom v drese Slavoja znížil na 1:2. Pred nami bola takmer celopolčasová presilovka o jedného hráča a teda aj výborná príležitosť na zvrátenie výsledku. Tá nám však vôbec nevyšla a v zvyšných minútach zápasu sme sa nedokázali gólovo presadiť. Naopak domáci udreli v 88.minúte, keď sa po centri z ľavej strany hlavou presadil Leginus a tým definitívne pochoval naše nádeje na bodový zisk.

FC ŠTK 1914 Šamorín – Slavoj Trebišov 3:1 (2:0)

Góly: 3. Rymarenko, 45.a 88. Leginus – 52. Sitarčík

Zostava Slavoja: Vinclér – Šimko, Katunský, Ilinjo, Matta, Kanu, Issa (78.Pálfi), Begala, Sitarčík, Vilkovský (78.Orság), Bajtoš (83.Bavoľár)

Náš nabitý zápasový program bude pokračovať už v stredu 7.apríla, keď od 16:00 nastúpime na dohrávku 21.kola na ihrisku Bardejova.