Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Cenné výhry dorastencov

Starším i mladším dorastencom sa zatiaľ darí, doma ešte nepustili ani jeden bod a potvrdiť to chceli aj v stredu popoludní v derby zápasoch s Vranovom nad Topľou.

Starší dorastenci po 5 zápasoch s najlepšou ofenzívou v súťaži

Prešlo iba niekoľko sekúnd a na ukazovateli skóre už mohol svietiť stav 1:0. Hlavička Marka Béreša však v stopercentnej šanci skončila iba na brvne. Na úvodný gól sme si tak počkali do 21.minúty, keď strelu Boberského ešte hosťujúci brankár vyrazil, no na dorážku Mikuláša Ráca bol už prikrátky – 1:0. V ostatných minútach prvého polčasu sa hralo zväčša medzi oboma šestnástkami bez vážnejších gólových šancí na jednej či druhej strane. Po prvom polčase sme tak nad susedmi z Vranova viedli najtesnejším rozdielom. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a druhý gól vo vranovskej sieti visel vo vzduchu. Boli to však práve hostia, ktorí v 62.minúte vyrovnali po exportnej strele Šimona Kertisa – 1:1. Inkasovaný gól nás nerozhodil a hneď z následnej akcie sme strhli vedenie opäť na svoju stranu. Diváci na trebišovskom štadióne burácali po gólovom zakončení Kevina Košinu – 2:1. Naši futbalisti ešte viac ožili a zaváhanie hostí dokonale využil v 69.minúte Jozef Boberský – 3:1. Zápas sme držali pevne vo svojich rukách a krásny volej Rusnáka zo 74.minúty iba tak presvišťal okolo ľavej tyčky. V 82.minúte sme zahrávali priamy kop a po skvelom signále sme skórovali po štvrtýkrát. Prízemnou strelou k ľavej žrdi sa presadil kapitán Richard Škodi – 4:1. Vranovčania gólom v 90.minúte už iba korigovali na konečných 4:2. Po 5 zápasoch tak na svojom konte máme 12 bodov a okupujeme 2.miesto tabuľky s výborným skóre 24:8.

Mladší dorastenci s tretím víťazstvom o jeden gól

Súboj dvoch popredných tímov súťaže, naši mali pred zápasom 9 bodov, Vranovčania o jeden viac. Očakával sa tak vyrovnaný zápas. Hneď v 3.minúte sme sa dostali do obrovskej príležitosti na skórovanie. Lietavec však zoči-voči Dindákovi zaváhal a hosťujúca obrana jeho pokus napokon zblokovala. V 18.minúte vybojoval loptu Popeláš, našiel osamoteného Sebastiána Totha a ten sa už z bezprostrednej blízkosti nemýlil – 1:0. Do konca úvodného dejstva sa už skóre nemenilo. Vranovčania nás zatlačili v úvode 2.polčasu, ale dva dôležité zákroky brankára Beleja nás stále držali vo vedení. Na opačnej strane sa na hosťujúceho gólmana rútil Tóth, ale svoj druhý gól v zápase nepridal. Bojovným a obetavým výkonom sme však najtesnejší výsledok udržali a na svoje konto sme si tak pripísali mimoriadne cenné 3 body. Po 5 odohratých dueloch sa môžeme popýšiť druhou najlepšou obranou v súťaži, keď sme zatiaľ inkasovali iba trikrát.