Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Derby bez víťaza

V poslednom jesennom zápase sme na našom štadióne boli svedkami atraktívneho derby. Na stretnutie s Košicami si našlo cestu bezmála 900 platiacich divákov.

Už od úvodných minút sme sledovali bojovný futbal s množstvom osobných súbojov. Po zaváhaní hostí sme sa už v 3.minúte ujali vedenia. Goran Matič obišiel gólmana Pulena a strelou do prázdnej brány rozjasal trebišovských fanúšikov – 1:0. Aj po strelenom góle sme pokračovali v aktívnej hre s vysokým napádaním, no žiadnu z ďalších pološancí sme nevyužili. V závere polčasu zakončoval Matič, ale bývalý brankár Slavoja Giertl si s jeho pokusom poradil. Prvý polčas sa tak skončil naším najtesnejším vedením.

V druhom polčase mali Košičania mierne navrch. Napriek tomu mal náš najaktívnejší hráč v zápase – Goran Matič dve sľubné šance na pridanie poisťujúceho gólu. Hostia pohrozili po hodine hry po zakončení Vyshnevskyiho. Na podmočenom a rozbitom teréne to bol tvrdý boj. A práve aj to prispelo k tomu, že Barbosa v 85.minúte nerozhodol o našom víťazstve. A tak 3 minúty pred koncom zápasu udreli hostia, keď sa prízemnou strelou presadil Boris Gáll a stanovil na konečných 1:1.

Derby prinieslo všetko, čo má mať. Emócie, neľútostné súboje o každú loptu a vzhľadom na nepriaznivé počasie aj úctyhodný počet divákov, ktorí vďaka výkonom oboch tímov si určite prišli na svoje.

Slavoj Trebišov – FC Košice 1:1 (1:0)

Zostava Slavoj Trebišov : Gmitter – Korijkov (C), Ilinjo, Barbosa, Begala, Tóth (89. Hirjak), Matić, Zsigmond (75. Chovan), Cicman, Harvila, Špak.

Pridať komentár