Jednoznačné víťazstvo nad Petržalkou

V predposlednom jesennom zápase sme na vlastnom štadióne hostili atraktívneho súpera – FC Petržalka.

V prvom vzájomnom stretnutí sme na úvod súťaže boli svedkami 8 – gólovej prestrelky so šťastným koncom pre domácich (5:3). Zápas na Zemplíne lepšie odštartovali futbalisti z hlavného mesta, ktorí už v 3.minúte mohli ísť do vedenia, ale Turčák našťastie prekopol našu bránu. Vo zvyšnom priebehu prvého polčasu sme boli nebezpečnejším tímom a v 23.minúte sa trebišovskí fanúšikovia radovali z úvodného gólu. Goran Matić presnou strelou k ľavej žrdi nedal Kamenárovi šancu – 1:0. Tesne pred odchodom do šatní sme udreli po druhýkrát, keď sa po rohu hlavou presadil Róbert Cicman – 2:0.

Vstup do 2.polčasu opäť vyšiel lepšie Petržalčanom, gólovú hlavičku Szöcsa zo 49.minúty však fantasticky zneškodnil Gmitter. Na opačnej strane to z priameho kopu skúšal Matić, ale mieril nad bránu. Ďalší famózny zákrok vytiahol náš brankár v 70.minúte po nepríjemnej strele Pirosku a aj vďaka tomu sme naďalej viedli dvojgólovým rozdielom. Keď sme sa v 74.minúte presadili po tretí raz v zápase, nik nepochyboval o tom, že 3 body ostanú doma. S hosťujúcou obranou sa pohral Goran Matić a chladnokrvne skóroval – 3:0. V 76.minúte videl druhú žltú kartu Turčák a zápas sa tak pre neho skončil predčasne. V početnej výhode sa nám podarilo streliť ešte jeden gól, keď sa v 87.minúte individuálne presadil Guilherme Barbosa – 4:0. Po výbornom výkone sme tak zaslúžene získali dôležité 3 body.

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 4:0 (2:0)
Góly: 23. a 74. Matić, 40. Cicman a 87. Barbosa.
Diváci: 540
Zostava Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov (C), Ilinjo, Barbosa, Begala, Tóth (79. Hovhannisyan), Matić (86. Hirjak), Cicman, Harvila, Černák (45. Chovan), Špak.

Posledný jesenný zápas odohráme opäť doma, v nedeľu 10.novembra o 13:00 privítame vo východniarskom derby FC Košice.