Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dôležité 3 body ostali doma

Netradične v stredu popoludní sme na domácom štadióne vo východniarskom derby privítali nášho tabuľkového suseda 1.FC Tatran Prešov.

Do nesmierne dôležitého zápasu pre oba tímy sme nastúpili aj s niekoľkými hráčmi partnerských Michaloviec. Už tradične sa do brány postavil poľský brankár Gerard Dariusz Bieszczad, v poli sa predstavil náš odchovanec Peter Kolesár, ktorého doplnilo duo Jozef Šimon Turík – Jakub Grič.

Úvod stretnutia patril našim hráčom. Po prvýkrát sme pohrozili už v 4.minúte, ale strela Turíka skončila nad bránou. V 12.minúte to z uhla skúšal Junior, no ani on bránu netrafil. Jedinú nebezpečnú akciu mali hostia v 20.minúte, ale naša obrana si s ňou poradila. Azda najväčšiu príležitosť na skórovanie v 1.polčase mal Peter Kolesár v 38.minúte, jeho zakončeniu však chýbala väčšia razancia i presnosť. Herná prevaha našich však v gól nevyústila a úvodné dejstvo sa tak skončilo bez gólov.

Na začiatku druhého polčasu sa hosťujúci Olejník blysol skvelou strelou spoza šestnástky, ktorú Bieszczad v poslednej chvíli vytesnil na rohový kop. Ostatné minúty zápasu však boli jednoznačne v našej réžii. V 52.minúte sa Turík ešte prízemnou strelou nepresadil, no v 64.minúte sa už vyše 600 domácich priaznivcov tešilo z prvého gólu. Center z pravej strany od Kolesára skončil presne na hlave Juniora – 1:0. Ešte väčšia eufória nastala o 4 minúty neskôr, keď sa po krásnej prihrávke Turíka chladnokrvne presadil Ján Novák – 2:0. Záver zápasu sme si už skúsene postrážili a zaslúžene sme zvíťazili. Toto štvrté domáce jarné víťazstvo nás v tabuľke posunulo na 13.priečku so stratou jediného bodu na záchranu. O všetkom sa rozhodne v posledných piatich kolách.

Slavoj Trebišov – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)
Góly: 64. Junior, 68. Novák.
Počet divákov: 631
Zostava Slavoj Trebišov: Bieszczad – Vojtovič, Kražel (C), Špak, Lazarus, Begala, Junior, Grič, Novák (87. Starosta), Turik (78. Barbosa), P. Kolesár (82. Hlaváč).

Najbližší zápas odohráme v nedeľu 28.apríla o 18:00 na pôde tretej Skalice.

Pridať komentár