Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Favorizovanú Skalicu sme neprekvapili

V utorok 30.apríla sme odohrali odložený zápas 26.kola II.ligy na pôde Skalice, ktorá je doposiaľ najúspešnejším domácim tímom.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Pred úvodným hvizdom si všetci prítomní uctili minútou ticha Denisa Urbánka, mládežníckeho hráča MFK Skalica. Aktivita bola od začiatku zápasu na strane domácich. O prvé zakončenie do priestoru brány sa však paradoxne postarali naši futbalisti, s pokusom Juniora z 24.minúty si však domáci gólman poradil. Skalica udrela v 29.minúte, keď sa po centri z pravej strany hlavou presadil Lukáš Hlavatovič – 1:0. Do konca 1.polčasu si favorit vypracoval ešte niekoľko šancí na zvýšenie náskoku, avšak do kabín sa šlo za stavu 1:0.

Úvod druhého polčasu sme vôbec nezachytili a už po niekoľkých sekundách sme inkasovali po druhýkrát v zápase. Strelcom gólu bol Roman Haša – 2:0. Sympatickým výkonom sme sa však prezentovali v záverečnej polhodine a nebezpeční sme boli najmä po výlučení Vojtoviča. V 66.minúte bol blízko ku gólu Junior, ale Junas zasiahol na bránkovej čiare. Šťastena pri nás nestála ani v 87.minúte, keď hlavička Kolbasa skončila iba na pravej žrdi.

Prehrou v Skalici sme si tak skomplikovali cestu za záchranou. Aj po 26.kole zostávame na prvej zostupovej priečke so stratou 4 bodov na záchranu. Do konca súťaže zostávajú 4 kolá a veľa napovie už nedeľnajší domáci zápas s Popradom. Úvodný výkop je naplánovaný na 17:00.

MFK Skalica – Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)