V Banskej Bystrici sme neuspeli

Už v piatok 19.apríla sme v Banskej Bystrici nastúpili na zápas 24.kola II.ligy proti domácej Dukle, ktorá na jar ako jediná ešte neokúsila trpkosť prehry.

Úvod zápasu patril domácim hráčom, ktorí niekoľkokrát nebezpečne pohrozili. V 15.minúte nepríjemnú strelu Polievku vyrazil Bieszczad na rohový kop a o 10 minút na to sa musel opäť vyznamenať po ďalekonosnom zakončení Willwébera. Paradoxne boli to práve naši futbalisti, ktorí v 32.minúte šli do vedenia. Rýchlu rozohrávku využil na strelenie svojho štvrtého gólu v jarnej časti Ján Novák – 0:1. Dukle sa však ešte do polčasu podarilo vyrovnať, v 42.minúte sa presadil Starší a prerušil našu 509 – minút trvajúcu sériu bez inkasovaného gólu.

Jeden z kľúčových momentov zápasu sa odohral v 57.minúte, keď hlavný rozhodca odpískal pokutový kop v prospech domácich a zároveň vylúčil nášho kapitána Jaroslava Kolbasa. Penaltu strelou k ľavej žrdi premenil Róbert Polievka – 2:1. V 65.minúte úradoval ten istý hráč, keď nám po individuálnej akcii strelil tretí gól. Krásnym gólom z priameho kopu Róbert Polievka zavŕšil svoj hetrik v 71.minúte. Naši tak v súboji dvoch najlepších tímov jarnej časti ťahali za kratší koniec a z Banskej Bystrice sme odišli bez bodov.

MFK Dukla Banská Bystrica – Slavoj Trebišov 4:1 (1:1)
Góly: 42.Starší, 59.,65.,71. Polievka (prvý z 11m) – 32. Novák.
ČK: 57. J. Kolbas.
Zostava Slavoj Trebišov: Bieszczad – Kražel, Špak, Begala, J. Kolbas, Junior, Zajac (38. Lukáč), Nikolić, Barbosa (65. Lazarus), Novák (75. Hlaváč), M. Kolesár.

Tuhý boj o záchranu pokračuje už uprostred budúceho týždňa. V stredu 24.apríla o 16:30 privítame na domácom štadióne vo východniarskom derby 1.FC Tatran Prešov.