Opäť sme bodovali naplno

V nedeľu 14.apríla sme si v súboji dvoch tímov s aktuálne najlepšou formou zmerali sily s Dubnicou nad Váhom.

Na výborné výsledky z posledných zápasov sme chceli nadviazať aj v tomto domácom stretnutí, no čakal nás náročný súper. V základnej zostave sa opäť objavil spoľahlivo chytajúci michalovský brankár Gerard Bieszczad a tentokrát aj po zranení sa vracajúci Jozef Šimon – Turík. Začali sme aktívne a už v 12.minúte to spoza šestnástky vyskúšal legionár Junior, ale mieril nepresne. Jeho chvíľa však prišla v 34.minúte, keď sa po prízemnom centri z pravej strany nemýlil a na radosť domácich priaznivcov poslal loptu do dubnickej siete – 1:0. Výborne sme začali aj druhý polčas, keď už v 49.minúte Ján Novák zvýšil z pokutového kopu na 2:0. Ešte veselšie to mohlo byť v 73.minúte, keď sa pískala ďalšia penalta, tú však trestuhodne zahodil Junior. Mrzieť nás to však nemuselo, keďže opäť zapracovala skvelá defenzíva a Dubničanov sme do jedinej gólovej šance pustili až v 85.minúte. Hlavička Mikuša z bezprostrednej blízkosti však skončila mimo brány.

V posledných 5 zápasoch sa nám podarilo získať fantastických 13 bodov, pričom sme neinkasovali už 467 minút. V mimoriadne nabitej tabuľke nám aj napriek tomu patrí stále zostupové 14.miesto, no my veríme, že po 30.kole sa budeme spoločne radovať zo záchrany v súťaži.

Slavoj Trebišov – FK Dubnica nad Váhom 2:0 (1:0)
Góly: 34. Junior a 49. Novák (11 m).
Zostava Slavoj Trebišov: Bieszczad – Vojtovič, Kražel, Špak, Begala, J. Kolbas (C), Junior, Zajac (90. Starosta), Nikolić, Novák (81. Barbosa), Turík (88. Lukáč).

Najbližší zápas odohráme v piatok 19.apríla o 16:30 na pôde Banskej Bystrice, ktorá na jar ako jediná ešte neprehrala. Doma sa na vás tešíme netradične v stredu 24.apríla o 16:30, keď privítame 1.FC Tatran Prešov.