Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Sezóna vrcholí, v sobotu nás čaká zápas v Komárne

Po minulotýždňovom domácom víťazstve nad rezervou Žiliny zabojujeme o ďalšie body už túto sobotu v zápase 25.kola, keď naším súperom bude aktuálne 9.tím druhej ligy KFC Komárno.

Komárno je súčasťou druhej ligy takisto ako náš Slavoj od sezóny 2017/2018. V prvých dvoch sezónach sa rozhodne nestratili a v oboch prípadoch skončili na výbornom 6.mieste. Pri pohľade na tohtoročné výsledky Komárna môžeme povedať, že ide o nevyspytateľné mužstvo. Komárňania majú na svojom konte cenné výhry nad Podbrezovou či Košicami, no s priamymi konkurentmi zo stredu tabuľky sa im už tak nedarilo. Dvadsaťdva odohraných duelov im teda prinieslo dohromady 28 bodov, čo je o jeden viac ako máme momentálne my. Po týždni nás tak čaká ďalší zápas s prívlastkom šesťbodový. V zápoleniach Komárna príliš veľa gólov nepadá a zverenci Szilárda Németha strelili spoločne s Popradom a Bardejovom najmenej gólov v súťaži, a to 20. Najlepším strelcom mužstva zo Žitného ostrova je bývalý hráč Slavoja Goran Matić.

V tíme Komárna nájdeme okrem Gorana Matića aj ďalšieho hráča s nedávnou trebišovskou minulosťou, a tým je stopér Dávid Špak. Pevnou súčasťou komárňanskej obrany je dvojica Kornel Saláta a Ladislav Szöcs, ani jeden z nich však do najbližšieho zápasu pre zranenie a kartový trest nezasiahne. Komárno počas zimnej prestávky posilnil aj skúsený brankár Miloslav Bréda. Smerom dopredu patria k najnebezpečnejším Jakub Krela a Jozef Pastorek, ktorí sa postarali o tretinu gólov svojho mužstva.

Zo 6 vzájomných zápasov sa Komárňania radovali z víťazstva v 4 prípadoch, no posledné dva duely patrili našim futbalistom. Naposledy tak tomu bolo v septembri minulého roka, keď sme na domácom štadióne po jednom z najlepších výkonov v sezóne vyhrali v pomere 2:0. Verme, že sa nám naň podarí nadviazať a zároveň vylepšiť nie najpriaznivejšiu bilanciu na súperových ihriskách. Prípadný trojbodový zápis by nás dostal pred nášho súpera a zároveň i smerom k vyšším pozíciám.

„Komárno je kvalitný súper, ale dá sa s nimi v pohode hrať. Určite to bude iný zápas, aký bol na jeseň v Trebišove, nič ľahké nás tam nečaká. Celý týždeň sme sa však zodpovedne pripravovali a verím, že si z Komárna odnesieme domov všetky body“, povedal pred zápasom náš útočník Filip Pálfi.

Stretnutie 25.kola druhej ligy medzi Komárnom a Trebišovom je naplánované na sobotu 17.apríla so začiatkom o 16:30. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Matej Choreň, na čiarach mu budú asistovať Tomáš Straka a Anton Hrenák. Domáci klub pripravil z tohto zápasu živý prenos, ktorý budete môcť sledovať na Youtube kanáli Komárna.

Slavoj do toho!

 

 

 

Pridať komentár