Starší i mladší dorastenci na čele svojich líg

Naši dorastenci sa v 14.kole III.ligy predstavili v Stropkove, kde lákal najmä súboj prvého s druhým v kategórii U19.

Starší dorastenci svojmu súperovi neodskočili

Súboj najlepšej ofenzívy s najlepšou defenzívou sa začal opatrne a k videniu bolo minimum gólových šancí. Domáci pohrozili v 24.minúte po zakončení kapitána Artima, ktoré iba tesne minulo našu bránu. Tesne pred koncom úvodného dejstva sa v sľubnej šanci ocitol Boberský, ale vo finálnej fáze zlyhal. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov. Na začiatku toho druhého boli aktívnejší naši futbalisti, ale ani strela Boberského z 58.minúty v domácej bráne neskončila. O jediný presný zásah zápasu sa postaral domáci Artim, keď v 71.minúte po zaváhaní nášho brankára otvoril skóre – 1:0. Naši, hnaní početným zastúpením trebišovských fanúšikov, sa snažili o vyrovnanie, no žiaľ skórovať sa nám nepodarilo. Vo vyrovnanom zápase, ktorému by viac svedčala remíza, sa napokon z víťazstva tešili domáci. Naši aj napriek prehre ostávajú na čele tabuľky a postupové karty máme vo vlastných rukách.

MŠK Tesla Stropkov U19 – Slavoj Trebišov U19 1:0 (0:0)
Zostava Slavoj Trebišov U19: Dziak – Prosba (86. Pavelka), Rigo, M. Béreš (56. Kopas), Čerňák, Kučma (56. Doboš), Korbuľák (56. Košina), Śkodi (C), Rusnák, Hreha (86. Beca), Boberský.

Mladší dorastenci sa gólom z úplného záveru dostali na 1.miesto

Naši vstúpili do zápasu aktívne a za 5 minút si vypracovali hneď 2 čisté gólové šance. V 2.minúte dobrú strelu Lietavca vytlačil domáci brankár na roh a v 5.minúte bol už stropkovský gólman prekonaný, ale loptu z bránkovej čiary vykopol jeden z domácich obrancov. V ďalších minútach 1.polčasu sa hra viac vyrovnala a hralo sa zväčša medzi oboma šestnástkami. Tesla sa dostala do veľkej šance v 39.minúte, ale strela Jobka skončila našťastie mimo našej brány. Podobný obraz hry pokračoval aj v druhom polčase. V úplnom závere stretnutia sa z priameho kopu presadil náš kapitán Samuel Kaňuch a rozhodol o tom, že aj mladší dorastenci sú po 14.kole lídrom súťaže.

MŠK Tesla Stropkov U17 – Slavoj Trebišov U17 0:1 (0:0)
Zostava Slavoj Trebišov U17: Belej – Rudik, Hojdan, Pinta, Lajčiak (80. M. Lietavec), Kaňuch (C), Urbánek, R. Lietavec (80. Bačo), Migaľ (69. Urban), Matta (69. Bodnár), Toth (51. Polák).

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na najbližšie domáce zápasy dorastencov. V sobotu 26.októbra o 10:00 a 12:15 privítame FK Košická Nová Ves.