V poslednom domácom zápase sme neuspeli

Záverečný duel 29.kola II.ligy sa odohral v nedeľu 19.mája na našom štadióne. Do Trebišova pricestovala už zachránená rezerva Žiliny.

Od úvodných minút stretnutia sme mali možnosť vidieť otvorený futbal s príležitosťami na oboch stranách. Naši futbalisti sa v 18.minúte dostali do vedenia, keď Jaro Kolbas našiel vo vnútri šestnástky osamoteného Barbosu a ten už nemal problém dopraviť loptu do brány – 1:0. Aj v ďalších minútach sme boli aktívnejší, no paradoxne hostia strelili vyrovnávajúci gól. V 37.minúte sa tečovanou strelou presadil Kopas – 1:1. Prvý polčas sa tak skončil nerozhodným výsledkom.

Na udržanie si nádeje na záchranu sme v tomto zápase potrebovali zvíťaziť, ale vstup do druhého dejstva nám absolútne nevyšiel. V 48.minúte sme po priamom kope a následnej hlavičke Kurminowskeho inkasovali po druhýkrát – 1:2. Poľský útočník pochoval naše ambície v 55.minúte, keď strelil svoj druhý gól v zápase – 1:3. Od tohto momentu sme všetky sily vrhli do útoku, no vo finálnej fáze sme zlyhávali. Odhodlaní Žilinčania si tak domov zaslúžene odviezli všetky 3 body.

Slavoj Trebišov – MŠK Žilina B 1:3 (1:1)
Zostava Slavoj Trebišov: E. Kolbas – Vojtovič, Kražel, Špak, Lazarus (60. Hovhannisyan), J. Kolbas (C), Nikolić, Barbosa, Regáli, Novák, Trusa (90. Śkodi).

Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu počas celej sezóny. Na domáce zápasy si cestu na štadión našlo vyše 8000 divákov. Ďakujeme!

So sezónou sa rozlúčime v sobotu 25.mája o 17:00 súbojom na pôde Komárna.