Z Ružomberka bez bodového zisku

V 6.kole našej druhej najvyššej futbalovej súťaže sme cestovali do Ružomberka, kde sme nastúpili proti domácej rezerve.

Tomáš Bobček

Ružomberčania posilnení o niekoľko hráčov z A-tímu začali zápas aktívne a počas celého jeho priebehu si vypracovali viac gólových šancí. V 17.minúte strieľal domáci Kmeť, ale Gmitter jeho strelu vyrazil. Dva skvelé zákroky predviedol náš gólman aj v rozpätí 26. – 28.minúty po zakončeniach Dopatera a aj vďaka tomu bol stav stále nerozhodný. V prvom polčase 420 prítomných divákov na ružomberskom štadióne gól nevidelo. Paradoxom je, že zatiaľ vo všetkých 6 zápasoch sme po prvom polčase odchádzali do šatne s remízovým výsledkom. Začiatok druhého polčasu nám nevyšiel, keď v 51.minúte sa domáci dostali do vedenia. Aktívne hrajúci Michal Dopater obišiel nášho brankára a poslal loptu do odkrytej brány – 1:0. Vyrovnanie sme mali na dosah v 76.minúte, nebezpečná strela Patrika Chovana však vytúžený gól nepriniesla. Pykali sme v 83.minúte, keď sa nechytateľnou krížnou strelou presadil Mário Almaský – 2:0. Iskierku nádeje na bodový zisk vykresal v 85.minúte striedajúci Róbert Jano, keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval v šestnástke domácich – 2:1. Do konca zápasu sa nám však vyrovnať už nepodarilo a spod Čebraťa sme tak odišli bez bodov.

MFK Ružomberok B – Slavoj Trebišov 2:1 (0:0)

Góly: 51.Dopater, 83.Almaský – 85.Jano

Zostava Slavoja: Gmitter – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Barbosa, Begala (58.Chovan), Mihálik, Hirjak (76.Matič), Harvila, Novák (62.Jano), Špak

Najbližší ligový zápas odohráme 1.septembra o 16:30 v Michalovciach! V súboji dvoch tímov, ktoré ešte nevyhrali, vyzveme MŠK Púchov.